Թրամփի իմփիչմենթի վերջնական քվեարկությունը տեղի կունենա փետրվարի 5-ին
ԱՄՆ Սենատում հանրապետական նախագահ Դոնալդ Թրամփի իմփիչմենթի դատական գործով վերջնական քվեարկությունը տեղի կունենա փետրվարի 5-ին, հայտնում է «Ազատությունը»:
Հունվարի 31-ին կայացրած վճռով Սենատը 49 կողմ 51 դեմ քվեների հարաբերակցությամբ մերժել է դատավարության համար նոր վկաներ կանչելու և լրացուցիչ ցուցմունքներ լսելու դեմոկրատների առաջարկը:
Ներկայացուցիչների տունը 2019 թվականի դեկտեմբերի 18-ին իմփիչմենթի է հայտարարել Թրամփին, նրան մեղադրելով պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու և օրենսդիրների աշխատանքը խոչընդոտելու մեջ:

Final Vote On Trump’s Impeachment Scheduled On February 5
The US Senate scheduled the final vote in the impeachment proceedings against US President Donald Trump for Wednesday, February 5, TASS reports.
On Friday, the upper house of the US parliament voted in favor of a relevant resolution, proposed by Republican majority leader Mitch McConnell.
Earlier in the day, the Senate voted against calling witnesses or admitting new evidence in the impeachment trial. The move paved the way for the crucial vote next week and for Trump’s expected acquittal on charges of abuse of power and obstruction of Congress.