Չինաստանից դուրս կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 149-ի
Չինաստանի սահմաններից դուրս նոր կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 149-ի: Այս մասին փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով «Վանյի» պորտալին:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Ճապոնիայում գրանցվել է հիվանդության 20 դեպք, Թաիլանդում՝ 19, Սինգապուրում՝ 18, Հարավային Կորեայում՝ 15, Ավստրալիայում՝ 12, Գերմանիայում՝ 10, ԱՄՆ-ում՝ 9, Մալայզիայում՝ 8, Վիետնամում՝ 7, Ֆրանսիայում՝ 6, ԱՄԷ-ում՝ 5, Կանադայում՝ 4, Ռուսաստանում, Մեծ Բրիտանիայում, Հնդկաստանում, Իտալիայում՝ վարակման երկուական դեպք: Ֆիլիպիններում հիվանդացել է 2 մարդ, որոնցից մեկը մահացել է, որը դարձել է Չինաստանի սահմաններից դուրս մահվան առաջին դեպքը: Իսպանիայում, Կամբոջայում, Նեպալում, Ֆինլանդիայում, Շվեդիայում և Շրի Լանկայում գրանցվել է թոքաբորբով հիվանդանալու մեկական դեպք:
Մեկ օր առաջ Չինաստանի պետական հետուստատեսությունը հայտնել էր արտասահմանում վարակման 147 դեպքի մասին, մինչ այդ խոսվում էր 124 վարակվածների մասին:
Պաշտոնական տվյալների համաձայն՝ Չինաստանում նոր կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 17 205-ի, որոնցից 2 296 մարդ ծանր վիճակում է: Մահվան դեպքերի թիվը հասել է 361-ի:

Число зараженных коронавирусом за пределами Китая выросло до 149 человек
Количество подтвержденных случаев заболевания пневмонией, вызванной новым коронавирусом, за пределами Китая достигло 149. Об этом в понедельник сообщил информационный портал "Ванъи", передает ТАСС.
По его данным, в Японии зафиксировано 20 случаев заболевания, в Таиланде - 19, в Сингапуре - 18, Южной Корее - 15, Австралии - 12, ФРГ - 10, США - 9, Малайзии - 8, Вьетнаме - 7, Франции - 6, ОАЭ - 5, Канаде - 4, в России, Великобритании, Индии, Италии - по два случая заражения. На Филиппинах два человека заболели, из них один умер, что стало первым смертельным случаем за пределами КНР. В Испании, Камбодже, Непале, Финляндии, Швеции и Шри-Ланке зафиксировано по одному заболевшему пневмонией.
Сутки назад государственное телевидение Китая сообщало о 147 случаях инфицирования за границей, до этого речь шла о 124 зараженных.
Как сообщил в понедельник Государственный комитет по делам здравоохранения КНР, число зараженных новым коронавирусом в Китае достигло 17 205, из них 2 296 человек находятся в тяжелом состоянии. Количество летальных исходов возросло до 361.