Թուրքիան կշարունակի աջակցել Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությանը. Էրդողան
Նման հայտարարությամբ հանդես է եկել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ուկրաինացի պաշտոնակից Վլադիմիր Զելենսկու հետ բանակցությունների ավարտին կայացած համատեղ մամուլի ասուլիսում, հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Ես կրկին կցանկանայի ընդգծել, որ մենք չենք ընդունում Ղրիմի անօրինական բռնակցումը: Մենք շարունակում ենք աջակցել Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությանը»,- ասել է Էրդողանը:
Նրա խոսքով՝ Թուրքիան կշարունակի ուշադրությամբ հետևել Ղրիմի թաթարների վիճակին: «Ուկրաինայի իշխանությունների հետ միասին մենք շարունակում ենք աջակցություն ցուցաբերել Ղրիմի թաթար-թուրքերին, որոնք այս երկրի վաղեմի բնակիչներն են»,- հավելել է թուրք նախագահը:

Эрдоган заявил, что Турция не признает "незаконную аннексию Крыма"
Турция продолжит поддерживать территориальную целостность Украины. С таким утверждением выступил в понедельник президент Турции Тайип Эрдоган на пресс-конференции по итогам переговоров с украинским коллегой Владимиром Зеленским, передает ТАСС.
"Я вновь хотел бы подчеркнуть, что мы не признаем незаконную аннексию Крыма. Мы продолжим поддерживать территориальную целостность Украины", - сказал турецкий лидер.
По словам Эрдогана, Турция продолжит "внимательно следить за положением крымских татар". "Совместно с властями Украины мы продолжим оказывать поддержку крымско-татарским тюркам, которые являются исконными жителями этой страны", - добавил президент Турции.