Նախագահ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի հերոս Զորի Բալայանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 10-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի հերոս, «Ոսկե արծիվ» շքանշանի ասպետ, գրող, հրապարակախոս Զորի Բալայանին` ծննդյան 85-ամյակի կապակցությամբ:
«Հարգարժա՛ն Զորի Հայկի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հիշարժան հոբելյանի` ծննդյան 85-ամյակի կապակցությամբ:
Ձեր ամբողջ կյանքը Դուք նվիրաբերել եք Հայրենիքին անձնվիրաբար ծառայելու վեհ գործին, դարձել եք նրա կենդանի հերոսներից մեկը և Ձեր արժանի տեղն եք զբաղեցրել մեր նորագույն պատմության մեջ: Կանգնած լինելով Ղարաբաղյան շարժման ակունքներում՝ միշտ ապրել եք հարազատ ժողովրդի հոգսերով և արել եք հնարավորը նրա նվիրական իղձերի ու երազանքների իրականացման համար:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում երկար տարիների կյանք, խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

Бако Саакян направил поздравительное послание Герою Арцаха Зорию Балаяну
10 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Герою Арцаха, кавалеру ордена «Золотой орел», писателю-публицисту Зорию Балаяну в связи с его 85-летием.
"Уважаемый Зорий Гайкович!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас со знаменательным юбилеем - 85-летием!
Всю Вашу жизнь Вы посвятили высокому делу самоотверженного служения Родине, стали одним из ее живых героев и заняли свое достойное место в нашей новейшей истории. Будучи у истоков Карабахского движения, вы всегда жили заботами родного народа и делали все возможное для осуществления его заветных чаяний и мечтаний.