Թրամփը հուսով է, որ Հնդկաստանում 5-7 մլն մարդ կդիմավորի իրեն
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն ակնկալում է, որ հնդկական Ահմեդաբադում 5-7 մլն մարդ կդիմավորի իրեն: Այս մասին Թրամփը հայտնել է ԶԼՄ-ների հետ այցի վերաբերյալ կայացած զրույցի ընթացքում, որը պլանավորված է փետրվարի 24-25-ին:
«Նա (Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին) ասել է, որ միլիոնավոր ու միլիոնավոր մարդիկ են լինելու: Նա կարծում է, որ օդանավակայանից մինչև նոր մարզադաշտ 5-7 մլն մարդ կլինի»,-փետրվարի 12-ին Թրամփի խոսքը մեջբերել է India Today հանդեսը, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել է Հնդկաստանի ԱԳ նախարարությունը՝ այցի ընթացքում Թրամփը և ԱՄՆ-ի առաջին տիկին Մելանյան կայցելեն Ահմեդաբադ (վարչապետ Մոդիի հայրենի Հուջարաթի նահանգի խոշորագույն քաղաք) և Նյու Դելի:
Մոդին փետրվարի 12-ին Twitter-ի իր էջում հայտնել էր, որ հնդիկներն ԱՄՆ-ի ղեկավարի համար «անմոռանալի ընդունելություն» են նախապատրաստում:

Трамп рассчитывает, что в Индии его будут встречать 5-7 млн человек
Президент США Дональд Трамп ожидает, что в индийском Ахмедабаде его будут встречать 5-7 млн человек. Об этом политик заявил в ходе разговора со СМИ о визите, который запланирован с 24 по 25 февраля.
"Он [индийский премьер Нарендра Моди] сказал, что будут миллионы и миллионы людей. Он считает, что от аэропорта до нового стадиона будет 5-7 млн человек", - цитирует в среду Трампа журнал India Today,передает ТАСС.
Как ранее сообщил индийский МИД, в ходе визита Трамп и первая леди США Меланья посетят Ахмедабад (крупнейший город родного для премьера Моди штата Гуджарат) и Нью-Дели. Ожидается, что в Ахмедабаде Моди и Трамп выступят на крикетном стадионе "Мотера" перед многотысячной аудиторией.
Моди сообщил в среду на своей странице в Twitter, что индийцы готовят американскому лидеру "незабываемый прием".