Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Գերման Ավագյանի մահվան կապակցությամբ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Գերման Ավագյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր ցավով տեղեկացա լուսանկարիչ, վավերագիր ու լրագրող Գերման Ավագյանի անժամանակ մահվան մասին:
Իր պրոֆեսիոնալ գործունեության ընթացքում Գերման Ավագյանը լուսանկարների միջոցով հետևողականորեն անդրադարձել է հանքարդյունաբերության, մտավոր առողջության, հաշմանդամության ու աղքատության խնդիրներին՝ այդպիսով նպաստելով դրանց վեր հանմանն ու բարձրաձայնմանը:
Նրա պրոֆեսիոնալ բարձր հատկանիշների մասին են վկայում միջազգային տարբեր հեղինակավոր կազմակերպություններում՝ ՄԱԿ-ում, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում և աշխարհի մի շարք երկրներում բացված բազմաթիվ ցուցահանդեսները:
Իմ ցավակցությունն եմ հայտնում Գերման Ավագյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և նրա բոլոր ընկերներին»,- ասված է վարչապետի ցավակցական հեռագրում:

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования по случаю кончины Германа Авагяна
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования по случаю кончины Германа Авагяна.
"С глубокой скорбью узнал о безвременной кончине фотографа, документалиста и журналиста Германа Авагяна.
На протяжении всей своей профессиональной деятельности Герман Авагян посредством фотографий постоянно затрагивал проблемы горнодобывающей промышленности, психического здоровья, инвалидности и бедности, способствуя тем самым тому, чтобы эти вопросы поднимались и озвучивались.
О его высоких профессиональных качествах свидетельствуют многочисленные выставки, проводимые в различных престижных международных организациях - ООН, ЮНЕСКО, и в ряде стран мира.
Выражаю соболезнования членам семьи Германа Авагяна, его родственникам и всем его друзьям", - говорится в телеграмме.