Նիկոլ Փաշինյանն ու Բակո Սահակյանն Արցախում անցկացրել են Անվտանգության խորհուրդների համատեղ նիստ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 22-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ Ստեփանակերտում մասնակցել է երկու հայկական հանրապետությունների Անվտանգության խորհուրդների համատեղ նիստին:
Իր ելույթում նախագահ Սահակյանը կանգ է առել արտաքին և ներքին քաղաքականությանը վերաբերող խնդիրների վրա՝ կապված, մասնավորապես, արտաքին քաղաքական վերջին զարգացումների, բանակաշինության, հանրապետության հարավային շրջաններում ռազմավարական բնույթի սոցիալ-տնտեսական մի շարք նախագծերի իրականացման հետ:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ նախատեսվող ծրագրերը հավակնոտ են, բայց միանգամայն իրատեսական՝ համոզմունք հայտնելով, որ միասնական ջանքերով, աշխատանքները համակարգված և հետևողականորեն իրականացնելու դեպքում այդ նախագծերը կյանքի կկոչվեն:

Joint Meeting of the Security Councils of Artsakh, Armenia held in Stepanakert
On 22 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan together with Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan partook at the joint meeting of the Security Councils of the two Armenian republics held in Stepanakert.
In his speech President Sahakyan touched upon a range of issues on domestic and foreign policies, particularly, related to the recent foreign political developments, army-building, realization of a number of strategically important socioeconomic projects in the republic's southern regions.
Bako Sahakyan noted that the projects were ambitious, however, quite realistic, expressing his confidence that by joint efforts, systematic and consistent approach to the implementation of the activities, these projects would be brought to life.