Ժնևում կայացել է Հայաստանի և Կուբայի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
Փետրվարի 26-ի Ժնևում ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի 43-րդ նիստի շրջանակներում ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպեց  Կուբայի ԱԳ նախարար Բրունո Էդուարդո Ռոդրիգես Պարիլլային, հաղորդում է ԱԳՆ-ն:
Նախարար Մնացականյանը նշեց, որ չնայած առկա աշխարհագրական հեռավորությանը՝  Հայաստանն առանձնահատուկ կարևորություն է տալիս ամենատարբեր ոլորտներում Կուբայի հետ հարաբերությունների զարգացմանը և ամրապնդմանը: Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծեց, որ հայ-կուբայական  համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված բոլոր ջանքերը վայելում են հայկական կողմի լիակատար աջակցությունը:
Նախարարներ Մնացականյանը և Պարիլլան դրական գնահատեցին միջազգային հարթակներում Հայաստանի և Կուբայի միջև ձևավորված համագործակցությունը՝ հիմնված փոխադարձ աջակցության և վստահության վրա:
Հանդիպման ընթացքում մտքերի հանգամանալից փոխանակում տեղի ունեցավ միջազգային և տարածաշրջանային օրակարգի հրատապ հարցերի շուրջ:

Armenian, Cuban FMs Met in Geneva
Foreign minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan met on February 26 with foreign minister of Cuba Bruno Eduardo Rodríguez Parrilla in Geneva on the sidelines of the 43rd session of the UN Human Rights Council, Armenpress reports.
Minister Mnatsakanyan said despite the geographical distance Armenia attaches special importance to the development and intensification of relations with Cuba in various areas. The FM said the Armenian side fully supports all efforts aimed at expanding the bilateral cooperation.
The foreign ministers expressed readiness to make practical efforts to expand and strengthen the bilateral agenda. Both highlighted intensifying the dialogue at various levels, holding regular consultations between the foreign ministries as a platform for outlining the actions for the complete utilization of the existing cooperation potential.
The ministers highly valued the Armenia-Cuba cooperation at international platforms based on mutual support and trust.