Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարի հետ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը փետրվարի 28-ին հանդիպեl է Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Ղարիբաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությանը, փոխանցում է ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունը:
Կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են պատմական բարեկամության և բարիդրացիական հարաբերությունների բարձր մակարդակը՝ վերահաստատելով երկկողմ պատրատասկամությունը՝ քայլեր ձեռնարկելու հայ-վրացական համապարփակ օրակարգի ընդլայնման և հարստացման ուղղությամբ:
ԱԳ նախարարը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ Հայաստանի և Վրաստանի միջև տարբեր մակարդակներում առկա է երկխոսության և համագործակցության հագեցած օրակարգ, որը պայմանավորված է նաև երկու երկրների ռազմավարական փոխկապակցվածությամբ:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային մի շարք հարցերի: Նախարար Մնացականյանը վրացական կողմին ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղ կարգավորման գործընթացում Հայաստանի սկզբունքային դիրքորոշումը և մոտեցումները: Երկուստեք ընդգծվել է, որ հակամարտությունների խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի:

Armenian foreign minister Zohrab Mnatsakanyan received today minister of defense of Georgia Irakli Garibashvili and his delegation, the Armenian MFA reports.
The two sides praised the high level of the historical friendship and friendly relations and reaffirmed the bilateral readiness to take steps to expand and enrich the Armenian-Georgian comprehensive agenda.
FM Mnatsakanyan praised the current dialogue between Armenia and Georgia at various levels, as well as the comprehensive cooperation agenda which is conditioned by the strategic cooperation of the two countries.
The ministers and meeting participants touched upon a number of regional issues. The foreign minister introduced Armenia’s principled position and approaches on the peaceful settlement process of the Nagorno Karabakh conflict to the Georgian side. Both sides noted that there is no alternative to the peaceful settlement of conflicts.