Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը տեսակապի միջոցով մասնակցել է ԵԱՏՀ խորհրդի նիստին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մարտի 16-ին տեսակապի միջոցով  մասնակցել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի նիստին:
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից տեղեկացնում են, որ նիստի ընթացքում հայկական կողմի նախաձեռնությամբ որոշվել է ԵԱՏՄ տարածք երրորդ երկրներից բժշկական նշանակության ապրանքների և անհատական պաշտպանության միջոցների ներմուծման դեպքում մաքսատուրքը սահմանել 0 տոկոս` վեց ամիս ժամկետով:
Նիստի արդյունքներով նաև որոշվել է մինչև 2021 թվականի վերջը վերացնել երրորդ երկրներից ԵԱՏՄ տարածք ներմուծվող էլեկտրական շարժիչով ավտոմեքենաների մաքսատուրքը:

Вице-премьер Мгер Григорян принял участие в заседании Совета ЕЭК в режиме видеоконференции
Вице-премьер Мгер Григорян принял участие в заседании Совета Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) в режиме видеоконференции.
Как сообщили в пресс-службе офиса вице-премьера, в ходе заседания по инициативе армянской стороны было принято решение установить таможенную пошлину в размере 0% сроком на шесть месяцев при ввозе из третьих стран товаров медицинского назначения и средств индивидуальной защиты.
По итогам заседания было также принято решение об устранении таможенных пошлин при ввозе электромобилей из третьих стран в страны ЕАЭС до конца 2021 года.