Վարչապետ Փաշինյանը Նովրուզի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձներ է հղել Սեյեդ Ալի Խամենեիին և Հասան Ռոհանիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նովրուզի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիին և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին:
Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդին հղված ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իրանի բարեկամ ժողովրդին իրանական Ա-մանորի՝ Նովրուզի կապակցությամբ:
Թող գալիք տարին Իրանի համար լինի բոլոր ոլորտներում ձեռքբերումների, խաղաղության և բարօրության տարի:
Համոզված եմ, որ մեր երկրների միջև բարեկամության կապերն ու համագործակցությունն էլ ավելի են ամրապնդվելու ի նպաստ մեր ժողովուրդների առաջընթացի և տարածաշրջանային կայունության ու խաղաղության:
Իրանի բարեկամ ժողովրդին մաղթում եմ նաև քաջառողջություն և համբերություն՝ մեզ բոլորիս պատուհասած համաճարակին Աստծո օգնությամբ դիմակայելու և դրա հասցրած վնասներից շուտափույթ ապաքինվելու համար»:
Վարչապետ Փաշինյանի՝ ԻԻՀ նախագահին հղված ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իրանի բարեկամ ժողովրդին գարնանամուտի գեղեցիկ տոնի՝ Նովրուզի կապակցությամբ:
Թող այս հինավուրց տոնը խաղաղություն և բարեկեցություն բերի բարեկամ Իրանին:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք կյանքի կոչել Իրան կատարած իմ այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների:
Մարդկությանը պատուհասած փորձության այս օրերին ցանկանում եմ հայ ժողովրդի զորակցությունը հայտնել Իրանի բարեկամ ժողովրդին և առողջություն մաղթել բոլորին: Ցավում եմ, որ ստեղծված իրավիճակի պատճառով այս տարի Հայաստանը չկարողացավ Նովրուզի օրերին հյուրընկալել մեր բարեկամ իրանցիներին: Սակայն լիահույս եմ, որ հաջորդ տարի մեր դռները կրկին բաց կլինեն Իրանի բոլոր քաղաքացիների համար»:

Пашинян направил поздравительные послания Хасану Рухани и Сейеду Али Хаменеи по случаю Новруза
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания президенту Исламской Республики Иран Хасану Рухани и верховному лидеру Исламской революции Сейеду Али Хаменеи по случаю Новруза.
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Ирана по случаю иранского Нового года - Новруза.
Пусть наступающий год будет годом достижений, мира и процветания для Ирана во всех областях.
Убежден, что дружественные связи и сотрудничество между нашими странами будут и впредь укрепляться на благо прогресса наших народов, региональной стабильности и мира.
Дружественному народу Ирана желаю также крепкого здоровья и терпения, чтобы с помощью Бога противостоять поразившей нас всех эпидемии и быстро оправиться от нанесенного ею ущерба".
В направленном президенту ИРИ поздравительном послании премьер-министра Республики Армения, в частности, говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Ирана по случаю прекрасного праздника начала весны - Новруза.
Пусть этот древний праздник принесет мир и процветание дружественному Ирану.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем реализовать достигнутые в ходе моего визита в Иран договоренности на благо наших двух народов.
В эти дни постигшего человечество испытания хочу выразить поддержку армянского народа дружественному народу Ирана и пожелать всем крепкого здоровья. Сожалею, что из-за сложившейся ситуации Армения не смогла принять наших дружественных иранцев в дни Новруза. Однако надеюсь, что в следующем году наши двери снова будут открыты для всех граждан Ирана".