Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ։
Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև բեռնափոխադրումների կազմակերպման գործընթացը՝ հաշվի առնելով ՌԴ-ի կողմից սահմաններին նոր սահմանափակումներ կիրառելու որոշումը։
Նիկոլ Փաշինյանը և Միխայիլ Միշուստինն արձանագրել են, որ Հայաստանից ՌԴ բեռնափոխադրումները կշարունակվեն կանոնավոր կերպով և վերը նշված սահմանափակումները չեն ազդի հայկական բեռների տեղափոխման վրա։
Երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարներն արծարծել են նաև հայ-ռուսական առևտրատնտեսական համագործակցությանը վերաբերող արդիական հարցեր և ընդգծել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ողջ ծավալով բեռնափոխադրումների
պահպանման կարևորությունը։
Զրուցակիցները պայմանավորվել են շարունակել կանոնավոր շփումները` հետագա խնդիրներին արագորեն արձագանքելու համար:

Пашинян и Мишустин обсудили процесс организации грузоперевозок между Арменией и Россией
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с председателем правительства Российской Федерации Михаилом Мишустиным.
Главы правительств двух государств обсудили процесс организации грузоперевозок между Арменией и Россией с учетом решения о введении новых ограничений на границах РФ.
Никол Пашинян и Михаил Мишустин констатировали, что перевозка грузов из России в Армению будет продолжаться на регулярной основе, и указанные ограничения не повлияют на перевозку армянских грузов.
Главы правительств двух государств затронули также актуальные вопросы российско-армянского торгово-экономического сотрудничества и отметили важность сохранения в полном объеме товарных потоков между Арменией и Россией.
Собеседники договорились продолжить регулярные контакты для быстрого реагирования на дальнейшие проблемы.