Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել հայտնի գիտնական Յոզեֆ Բաբիկյանի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել հայտնի գիտնական, գենետիկայի ոլորտում ուսումնասիրություններով զբաղվող պրոֆեսոր Յոզեֆ Բաբիկյանի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են պրոֆեսոր Բաբիկյանի՝ մարդու իմունային համակարգի բարձրացմանն ու վերականգնմանն ուղղված բնական և օրգանական նյութերին վերաբերող ուսումնասիրություններին, նրա կողմից Հայաստանում հիմնադրված «Ռեա ֆարմասյութիքլ» (Rhea Pharmaceutical) լաբորատորիայում հայ գիտնականների հետ համատեղ իրականացվող աշխատանքներին:
Նախագահ Սարգսյանը և անվանի գիտնականը քննարկել են կորոնավիրուսի գլոբալ համավարակի խնդիրները և Հայաստանում դրա դեմ պայքարի հարցում համագործակցության հնարավորությունները:
Պրոֆեսոր Բաբիկյանը ներկայումս «Չարոեն Պոկպհանդ Ինդոնեզիա» (Charoen Pokphand Indonesia) ընկերությունում առաջատար գիտնական է: «Չարոեն Պոկպհանդ Ինդոնեզիա»-ն խոշորագույն բազմաֆունկցիոնալ ընկերություն է, որը գործում է Թաիլանդում, Չինաստանում և Ինդոնեզիայում: Ամբողջ աշխարհով մեկ նրանց կողմից իրականացվող գործունեության արդյունքում ընկերության շրջանառությունը կազմում է ավելի քան 60 մլրդ ԱՄՆ դոլար:

Президент Армении имел телефонный разговор с известным ученым Йозефом Бабикяном
Президент Республики Армен Саркисян имел телефонный разговор с известным ученым, занимающимся исследованиями в области генетики, профессором Йозефом Бабикяном.
Собеседники коснулись исследований, касающихся природных и органических средств для повышения иммунитета и восстановления иммунной системы человека, поговорили о совместной с армянскими учёными работе в основанной им в Армении лаборатории "Rhea Pharmaceutical".
Президент Саркисян и знаменитый ученый обсудили проблемы пандемии коронавируса и возможности сотрудничества в вопросах борьбы с коронавирусом в Армении.
Профессор Бабикян в настоящее время является ведущим учёным в компании Charoen Pokphand Indonesia, крупной многопрофильной компании, которая действует в Таиланде, Китае и Индонезии. Оборот компании от деятельности, осуществляемой во всём мире, составляет более чем 60 млрд долларов США.