Հայտարարվել է Երևանի համար 100 ավտոբուսի գնման մրցույթ
Երևան քաղաքի համար հայտարարվել է 12 մ երկարությամբ, ցածր հարթակով, հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար հարմարեցված 100 ավտոբուսի գնման մրցույթ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը։
«Կորոնավիրուսային համավարակի հարուցած ժամանակային բարդություններից հետո մենք վերջապես հայտարարում ենք ավտոբուսների մրցույթը: Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի պաշտոնական էջում հրապարակվել է Երևանի քաղաքապետարանի հայտարարած 100 ավտոբուսների մրցույթը: Մրցույթով նախատեսում ենք ձեռք բերել 12-մետր երկարությամբ, ցածր հարթակով, հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար հարմարեցված, բնական գազի շարժիչով 100 ավտոբուս, որոնց լավագույն միջազգային չափանիշները մանրամասն մշակված և ներկայացված են մրցութային փաթեթում»,- նշել է Մարությանը:
Մրցույթը բաց կլինի մինչև 2020 թ. հունիսի 12-ը:
2019 թվականի դեկտեմբերի 25-ին Երևանի ավագանու հերթական նիստի ժամանակ Երևանի փոխքաղաքապետ Սերգեյ Հարությունյանը հայտնել էր, որ նոր ցանցի համար պահանջվում է շուրջ 850 ավտոբուս և նախատեսվում է, որ դրանք կմատակարարվեն փուլերով։
Հայկ Մարությանը փետրվար ամսին հույս էր հայտնել, որ ընթացիկ տարվա աշնանը 100 միավոր ավտոբուս կլինի Երևանում։

Объявлен тендер на покупку 100 автобусов для Еревана
Объявлен тендер на покупку 100 автобусов для Еревана длиной в 12 м, с низкой платформой, приспособленной для людей с ограниченными возможностями.
Как передает "Арменпресс", об этом сообщает мэр Еревана Айк Марутян.
“После временных осложнений, вызванных коронавирусной инфекцией, мы, наконец, объявляем тендер на покупку автобусов. На официальной странице Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) опубликован тендер на покупку 100 автобусов, объявленный мэрией Еревана. По конкурсу мы планируем приобрести 100 автобусов с двигателем, работающим на природном газе, длиной 12 метров, с низкой платформой, приспособленной для людей с ограниченными возможностями, лучшие международные стандарты которых тщательно разработаны и представлены в тендерном пакете”, - отметил Марутян.
Тендер будет открыт до 12 июня  2020 года.
25 декабря 2019 года в ходе очередного заседания Совета старейшин Еревана вице-мэр Еревана Сергей Арутюнян сообщил, что для новой сети требуется около 850 автобусов и планируется, что они будут поставляться поэтапно.
Айк Марутян в феврале выразил надежду, что осенью текущего года в Ереване будет 100 новых автобусов.