Ըստ Փաշինյանի՝ հրաժարական պետք է տա կորոնավիրուսը, ոչ թե կորոնավիրուսի դեմ պայքարը ձախողողները
Մեր հիմնական նպատակն այն է, որ հրաժարական տա կորոնավիրուսը, պարետատան նիստից հետո ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ սպասվո՞ւմ են հրաժարականներ կորոնավիրուսի դեմ պայքարը ձախողելու համարհայտնում է Aysor.am։
«Այդ հրաժարականին մենք պետք է միասին հասնենք», - ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է մեղավորներ փնտրելուն՝ վարչապետն ասաց, թե ոչ մի մեղադրանք քաղաքացիների հասցեին չի հնչում, այլ հնչում է իրավիճակի գնահատական։
«Պետք է ախտորոշենք մեր իրավիճակը», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց՝ առողջապահական համակարգի արտակարգ գործունեության արդյունք է, որ այս տարի՝ հունիսի 1-ի դրությամբ, ունենք 357 մահով պակաս, քան՝ անցած տարի։
«Որովհետև կորոնավիրուսով հիվանդ մարդկանց բուժել են ոչ միայն կորոնավիրուսից, այլև՝ այլ հիվանդություններից», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Coronavirus Must Resign: Armenia’s PM Says this Resignation Must be the Result of United Efforts
Asked during the briefing whether resignations are expected after the failure in fighting against coronavirus, the PM said, "Our goal is to make coronavirus resign. We must reach this resignation together."
As to searching for guilty, Pashinyan said they are not blaming the citizens but are giving assessment to the situationAysor.am reports.
"We must diagnose our condition," he said.
He also said that thanks to the extraordinary work of the healthcare system as of June 1 the number of deaths is by 357 less as compared with the same span of the past year.
"Because they [medical workers] treated the coronavirus patients not only from coronavirus but other diseases as well," he said.