Ըստ Փաշինյանի՝ հրաժարական պետք է տա կորոնավիրուսը, ոչ թե կորոնավիրուսի դեմ պայքարը ձախողողները
Մեր հիմնական նպատակն այն է, որ հրաժարական տա կորոնավիրուսը, պարետատան նիստից հետո ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ սպասվո՞ւմ են հրաժարականներ կորոնավիրուսի դեմ պայքարը ձախողելու համարհայտնում է Aysor.am։
«Այդ հրաժարականին մենք պետք է միասին հասնենք», - ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է մեղավորներ փնտրելուն՝ վարչապետն ասաց, թե ոչ մի մեղադրանք քաղաքացիների հասցեին չի հնչում, այլ հնչում է իրավիճակի գնահատական։
«Պետք է ախտորոշենք մեր իրավիճակը», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց՝ առողջապահական համակարգի արտակարգ գործունեության արդյունք է, որ այս տարի՝ հունիսի 1-ի դրությամբ, ունենք 357 մահով պակաս, քան՝ անցած տարի։
«Որովհետև կորոնավիրուսով հիվանդ մարդկանց բուժել են ոչ միայն կորոնավիրուսից, այլև՝ այլ հիվանդություններից», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Наша основная цель в том, чтобы коронавирус ушел в отставку: премьер Армении
Наша основная цель в том, чтобы коронавирус ушел в отставку, заявил сегодня на брифинге после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян, отвечая на вопрос, ожидаются ли отставки за провал борьбы с коронавирусом, передает Aysor.am.
"Этой отставки мы должны достичь вместе", - сказал Никол Пашинян.
Что касается поиска виновных, то премьер отметил, что он не озвучивает в адрес граждан никаких обвинений, просто дает оценку ситуации.
"Мы должны продиагностировать нашу ситуацию", - сказал он.
Никол Пашинян отметил, что в результате экстренной деятельности здравоохранительной системы по состоянию на 1 июня этого года число смертей на 357 меньше, чем в прошлом году.
"Поскольку больных с коронавирусом людей лечили не только от коронавируса, но и от других болезней", - сказал Никол Пашинян.