Թրամփը շնորհակալություն է հայտնել ուժային կառույցներին «ֆանտաստիկ» աշխատանքի համար
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը թվիթերյան իր միկրոբլոգում շնորհակալություն է հայտնել ուժային կառույցներին Վաշինգտոնում ցույցերի ժամանակ կատարած «ֆանտաստիկ» աշխատանքի համար, փոխանցում է mir24.tv-ին:
«Շատ ավելի նոսր է բազմությունը Վաշինգտոնում, քան ակնկալվում էր։ Ազգային բանակը, Գաղտնի ծառայությունը եւ Վաշինգտոնի ոստիկանությունը կատարել են ֆանտաստիկ աշխատանք։ Շնորհակալ են»,-գրել է ԱՄՆ նախագահը։
ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ ակտիվիստները պլանավորել են ամերիկյան մայրաքաղաքի փողոցներ դուրս բերել մոտ մեկ միլիոն մարդ, սակայն այսօրվա գործողություններին մասնակցել է մոտ 10 հազար մարդ:

Трамп поблагодарил полицию Вашингтона за их работу
Президент США Дональд Трамп поблагодарил сотрудников полиции, Секретной службы и Нацгвардии за их работу. Слова благодарности президент написал в своем Twitter, передает mir24.tv.
По словам президента, благодаря работе силовых структур, толпа демонстрантов в Вашингтоне заметно уменьшилась.
По информации ''РИА Новости'', активисты планировали вывести на улицы американской столицы до миллиона человек, однако в сегодняшних акциях приняли участие около 10 тысяч человек.
Ранее стало известно, что в Нью-Йорке неизвестный мужчина напал на полицейского с ножом. Полиция называет случившееся терактом.