Ստեղծվել է ամառային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է 2020թ. ամառային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Ինչպես հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,  հանձնաժողովի նախագահ է նշանակվել պաշտպանության նախարարի խորհրդական Գ. Հարությունյանը:
Հանձնաժողովի նիստերը կանցկացվեն Տերյան 44 հասցեում գտնվող Հասարակական խորհրդի աշխատավայրում (Տերյան և Սայաթ Նովա փողոցների խաչմերուկ, Կենտրոն վարչական շրջանի աշխատակազմի շենք):
Առաջին նիստը կկայանա ս.թ. հունիսի 30-ին, հետագա նիստերը` երեքշաբթի, չորեքշաբթի և ուրբաթ օրերին:
Դիմում-բողոքները Հասարակական խորհրդի աշխատավայրում ընդունվում են աշխատանքային օրերին: Դիմումները պետք է հասցեագրվեն հանձնաժողովի նախագահին` պարտադիր նշելով դիմողի անունը և ազգանունը, հաշվառման հասցեն, ինչպես նաև հեռախոսահամար (ներ)` հետադարձ կապի համար: Դիմում-բողոքները կարելի է ուղարկել նաև փոստով:
Դիմում-բողոքին պետք է կցել անհրաժեշտ փաստաթղթերի պատճենները (տեղեկանքներ, էպիկրիզներ, հետազոտական ակտեր, փորձաքննական եզրակացություններ և այլն):

Создана комиссия по рассмотрению заявлений и жалоб граждан, поступающих в ходе летнего призыва
Приказом министра обороны Армении, под эгидой Общественного совета при министре, создана   комиссия по рассмотрению заявлений и жалоб граждан, которые поступят во время летнего призыва 2020 года. Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ МО Армении, председателем комиссии назначен советник министра обороны Г. Арутюнян.
Заседания комиссии будут проводиться на рабочем месте Общественного совета по адресу Теряна 44 (перекресток улиц Теряна и Саят-Нова, здание аппарата административного района Кентрон).
Первое заседание состоится 30 июня, последующие заседания - по вторникам, средам и пятницам.
Заявления-жалобы на рабочем месте Общественного совета будут приниматься в рабочие дни. Заявления должны быть адресованы председателю комиссии, с указанием в обязательном порядке имени и фамилии заявителя, адрес учета, а также номер телефона (номера) для обратной связи. Заявления-жалобы также можно отправлять и по почте.
К заявлению-жалобе следует прилагать копии необходимых документов (справки, эпикризы, исследовательские акты, экспертные заключения и т. д.).