Գագիկ Ծառուկյանը չի կալանավորվի
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում դատավոր Ռոբերտ Պապոյանը մերժեց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը, փոխանցում է News.am-ը:
Գագիկ Ծառուկյանը չպատասխանեց լրագրողների հարցերին դատարանից դուրս գալուց հետո, նա հորդորեց լրագրողներին դիմել փաստաբաններին՝ նշելով, որ նրանք բոլոր հարցերին կպատասխանեն, և հեռացավ:
Նշենք նաև, որ Շենգավիթի դատարանը այսօր ևս շրջափակված է ոստիկանական մեծաթիվ ուժերով, այստեղ են նաեւ ԲՀԿ-ական պատգամավորները: Դեռևս մինչև Ծառուկյանի՝ դատարան ժամանելը ոստիկանները բերման էին ենթարկել նրա մի քանի աջակիցների։
Գագիկ Ծառուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՔՕ 154.2 հոդվածով (ընտրողի կողմից թեկնածուներից, կուսակցություններից (կուսակցությունների դաշինքներից), հանրաքվեի քարոզչական նախաձեռնություններից կաշառք ստանալը կամ թեկնածուների, կուսակցությունների (կուսակցությունների դաշինքների), հանրաքվեի քարոզչական նախաձեռնությունների կողմից ընտրողներին կաշառք տալը կամ ընտրողի ազատ կամքի իրականացմանը խոչընդոտելը), նա մեղադրանքը չի ընդունում, այն որակում է ապօրինի։

Гагик Царукян не будет арестован
Судья Роберт Папоян Ереванского суда общей юрисдикции района Шенгавит отклонил ходатайство об аресте лидера партии "Процветающая Армения" Гагика Царукяна, передает News.am.
Отметим также, что Шенгавитский суд сегодня также оцеплен большим количеством полицейских сил. Здесь также находятся депутаты от парламентской фракции "Процветающая Армения".
Царукяну предъявлено обвинение в подкупе избирателей во время парламентских выборов 2017 года. Сам глава "ПА" это обвинение не принимает, считая возбужденное против него дело сфабрикованным.
Напомним, что Национальное Собрание Армении 16 июня по итогам голосования лишило лидера партии "Процветающая Армения" Гагика Царукяна депутатской неприкосновенности и дало добро на его арест. В голосованиях участвовали лишь 87 депутатов от правящего блока "Мой шаг".