Տավուշում զոհված զինծառայողները հետմահու կպարգևատրվեն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հետմահու պարգևատրել է հայ-ադրբեջանական սահմանի բախման հետևանքով զոհված 4 զինծառայողներին:
«Հենց նոր ստորագրեցի՝ Հայաստանի պետական սահմանի Տավուշի հատվածի պաշտպանության ժամանակ զոհված՝ մայոր Գարուշ Համբարձումյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով, կապիտան Սոս Էլբակյանին Արիության մեդալով, կրտսեր սերժանտներ Սմբատ Գաբրիելյանին և Գրիշա Մաթևոսյանին Արիության մեդալներով հետմահու պարգևատրելու վերաբերյալ Հանրապետության նախագահին ուղղված միջնորդությունը:
Խոնարհվում եմ Ձեր և Ձեր ընտանիքների առաջ, նահատակվա՛ծ եղբայրներ: Մենք պիտի՛ կարողանանք արժանի լինել Ձեզ և Ձեր սխրանքին: Եվ կլինե՛նք:

Четверо погибших в боях с Азербайджаном военнослужащих ВС Армении посмертно будут награждены
Четверо армянских военнослужащих, погибших в Тавуше, будут посмертно награждены. Об этом сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
"Только что подписал ходатайство, направленное президенту республики о посмертном награждении майора Гаруша Амбарцумяна медалью "За заслуги перед Отечеством" II степени, капитана Соса Элбакяна медалью "За отвагу", младших сержантов Смбата Габриеляна и Гришу Матевосяна медалями "За боевые заслуги".
Преклоняюсь перед Вами и Вашими семьями, погибшие братья. Мы должны суметь быть достойными Вас и Вашего подвига. И будем.