ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը կքննարկի Արցախում ականազերծման ծրագիրը շարունակելու հարցը
Ներկայացուցիչների պալատի հանձնաժողովը `Ջիմ ՄաքԳավերնի նախագահությամբ, ճանապարհ է հարթել Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի աջակցությամբ կատարված փոփոխության նախագծի համար` Արցախում մարդասիրական ականազերծման համար միջոցներ հատկացնելու վերաբերյալ: Դա կքննարկվի և կքվեարկվի ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի լիագումար նիստում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը (ANCA):
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը մտադիր է այս փոփոխության հարցը քննարկել հինգշաբթի՝ հուլիսի 23-ին: Այս նախագիծը կոչ է անում 1.4 մլն դոլարի օգնություն տրամադրել Արցախին՝ շարունակելու HALO Trust-ի՝ կյանքեր փրկող ականազերծման ջանքերը:

Палата представителей США обсудит вопрос финансирования программы разминирования в Арцахе
Комиссия Палаты представителей США под председательством Джима Макгаверна включила в повестку проект изменений по выделению средств на программу гуманитарного разминирования в Арцахе, разработанный при содействии Армянского национального комитета Америки. Он будет обсужден и проголосован на пленарном заседании Палаты представителей США. Как передает ''Арменпресс'', об этом сообщает Армянский национальный комитет Америки (ANCA).
Палата представителей США намерена обсудить этот вопрос в четверг, 23 июля, поскольку начинает обсуждение законопроекта об иностранной помощи в налогово-бюджетном 2021 году. Этот проект призывает выделить Арцаху $ 1,4 млн на продолжение программы по разминированию “HALO Trust”, спасающей жизни людей.