Նիկոլ Փաշինյանը Արսեն Թորոսյանին ուղարկեց արձակուրդ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ, առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանին արձակուրդ է տրամադրվում։
Որոշման համաձայն՝.
«Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանին տրամադրել 2018-2019 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդի չօգտագործված մասը և 2019-2020 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդի մասը՝ 2020 թվականի օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 18-ը ներառյալ:
Արսեն Թորոսյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարին կփոխարինի Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Անահիտ Ավանեսյանը»։

Премьер Армении отправил министра здравоохранения в отпуск
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна, министру здравоохранения РА Арсену Торосяну предоставляется отпуск, передает Panorama.am.
В решении говорится:
"Министру здравоохранения Республики Армения Арсену Торосяну предоставить неиспользованную часть минимального ежегодного отпуска за рабочий год 2018-2019 и часть минимального ежегодного отпуска за рабочий год 2019-2020 – с 31 августа по 18 сентября 2020 года включительно.
Во время пребывания Арсена Торосяна в отпуске министра здравоохранения РА заменит первый заместитель главы Минздрава Армении Анаит Аванесян".