Կիմ Չեն Ընը պատմել է ինձ, թե ինչպես է սպանել իր հորեղբորը. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ տպավորված է 2018 թվականին Սինգապուրում Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի հետ հանդիպումից: Այս մասին 18 հարցազրույցների հիման վրա «Ցասում» գրքում գրում է լրագրող Բոբ Վուդվորդը, փոխանցում է «News.am»-ը:
Վուդվորդը գրում է, որ Թրամփը հայտարարել է, որ Կիմը «շատ խելացի» է եւ իրեն պատմել է, թե ինչպես է սպանել իր հորեղբորը: Թրամփն ասել է, որ Հյուսիսային Կորեան երբեք չի հրաժարվի իր միջուկային զինանոցից: Թրամփը Վուդվորդին ասել է, որ ԿՀՎ-ն «պատկերացում չունի», թե ինչպես պետք է վարվի Փհենյանի հետ:
Վուդվորդի հետ զրույցում խոսելով ԱՄՆ-ի եւ Հյուսիսային Կորեայի միջեւ 2017 թվականին լարվածության աճի մասին՝ Թրամփն ասել է. «Ես ստեղծել եմ միջուկային համակարգ՝ սպառազինության համակարգ, որը մինչ այդ այդ երկրում չկար: Կան բաներ, որոնք դուք նույնիսկ չեք տեսել եւ չեք լսել: Մեզ մոտ կան բաներ, որոնց մասին երբեք չեն լսել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինը»:

Трамп: Ким Чен Ын рассказал мне, как убил своего дядю
Президент США Дональд Трамп был впечатлен северокорейским лидером Ким Чен Ыном в ходе первой встречи в Сингапуре в 2018 году. Об этом пишет журналист Боб Вудворд в своей книге ''Ярость'', основанной на 18 интервью, которые Вудворд провел с Трампом в период с декабря по июль и  другими чиновниками, передает News.am
Вудворд пишет, что Трамп заявил, что Ким ''очень умен'' и рассказал ему  о том, как убил своего дядю. Ведя переговоры о ядерном оружии, Трамп отверг оценки сотрудников разведки о том, что Северная Корея никогда не откажется от своего ядерного арсенала. Трамп сказал Вудворду, что ЦРУ ''понятия не имеет'', как вести себя с Пхеньяном.
Он  также отклонил критику в отношении своих встреч с Кимом, заявив, что саммиты не представляют большого значения. Критики заявили, что, встретившись с Кимом, Трамп обеспечил северокорейскому лидеру легитимность на мировой арене. ''На это у меня уходит два дня. Я встретился. Я ничего не потерял'', - сказал президент, сравнив привязанность Северной Кореи к ее ядерному арсеналу с кем-то, кто влюблен в дом, и ''просто не может т его продать''.