Մոսկվայում տեղի է ունեցել Մնացականյան-Պատրուշև հանդիպումը
Պաշտոնական այցով Մոսկվայում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հոկտեմբերի 13-ին հանդիպեց ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ:
Հանդիպման ընթացքում շոշափվեցին տարածաշրջանում անվտանգության սպառնալիքների հասցեագրման և այդ ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկմանն առնչվող հարցեր:
Նախարար Մնացականյանը զրուցակցին հանգամանալից ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում իրադրության վերջին զարգացումները՝ ընդգծելով կրակի դադարեցման ռեժիմի լիարժեք հաստատման և դրա ամրապնդման կարևորությունը:

Состоялась встреча главы МИД Армении с секретарем Совета безопасности РФ
13 октября министр иностранных дел РА Зограб Мнацаканян, находящийся с официальным визитом в Москве, провел встречу с секретарем Совета Безопасности РФ Николаем Патрушевым.
В ходе встречи были затронуты вопросы, касающиеся решения угроз региональной безопасности и принятия шагов в этом направлении.
Министр Мнацаканян обстоятельно представил собеседнику последние развития ситуации в зоне нагорно-карабахского конфликта, подчеркнув важность полноценного установления режима прекращения огня и его укрепления.
Обоюдно было подчеркнуто, что мирное урегулирование нагорно-карабахского конфликта не имеет альтернативы.