Քաշաթաղի և Շահումյանի բնակիչներ, խնդրում եմ չհանել սեփական գույքը ձեր տներից․ տարածքային զիջումների և ժամկետների հարցերը Արցախի իշխանությունների հետ դեռ չեն քննարկվել․ Վահրամ Պողոսյան
Քաշաթաղի և Շահումյանի շրջանների սիրելի՛ բնակիչներ, խնդրում եմ ավելորդ շտապողականություն չցուցաբերել և չհանել սեփական գույքը ձեր տներից: Այս մասին ֆեյսբուքյան  իր էջում գրել է Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Տարածքային զիջումների և այդ համատեքստում հայտարարված ժամկետների մասին հարցերը Արցախի իշխանությունների հետ դեռևս չեն քննարկվել: Երբ կծավալվեն այդ քննարկումները և կլինեն համապատասխան հստակեցումներ, ԱՀ Կառավարությունը հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ»,- գրել է նա։

Territorial Concessions and the Announced Terms Have Not Been Discussed with the Authorities of Artsakh: Vahram Poghosyan
Residents of Kashatagh and Shahumyan regions are urged not to haste and not move their property from their houses, Artsakh President’s spokesperson Vahram Poghosyan wrote on Facebook, Aysor.am reports.
“Territorial concessions and the announced terms have not been discussed with the authorities of Artsakh. After the discussions will be launched and corresponding clarifications be made, Artsakh government will come up with a statement,” he wrote.