Կառավարությունում կայացել է Արցախում հումանիտար աղետի հակազդմանն ուղղված հարցերով զբաղվող աշխատանքային խմբի անդրանիկ նիստը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում կայացել է Արցախում հումանիտար աղետի հակազդմանն ուղղված հարցերով զբաղվող աշխատանքային խմբի անդրանիկ նիստը:
Նիստին մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության կառավարությունների պաշտոնյաներ, ինչպես նաև ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ:
Նիստի սկզբում փոխվարչապետը կարևորել է նման ձևաչափով աշխատանքային խմբի գործունեությունը:
Մասնակիցները քննարկել են պատերազմի արդյունքում սոցիալական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքների ոլորտներում առկա իրավիճակն ու խնդիրները: Քննարկման հիմնական թեման ՀՀ-ում Արցախից տեղահանվածների, ինչպես նաև արդեն Արցախ վերադարձած անձանց կացարանային ապահովման հետ կապված հարցերն էին:

В правительстве состоялось первое заседание Рабочей группы по противодействию гуманитарной катастрофе в Арцахе
Под председательством вице-премьера Мгера Григоряна в правительстве состоялось первое заседание Рабочей группы по противодействию гуманитарной катастрофе в Арцахе.
В заседании приняли участие должностные лица правительств Республики Армения и Республики Арцах, а также депутаты Национального Собрания Республики Армения.
В начале заседания вице-премьер подчеркнул важность деятельности рабочей группы в таком формате.
Участники заседания обсудили текущую ситуацию и проблемы в сфере социальной и гражданской инфраструктуры, возникшие вследствие войны. Основной темой обсуждения стали вопросы, связанные с жилищным обеспечением вынужденных переселенцев из Арцаха в Армению, а также тех, кто уже вернулся в Арцах.