Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Փաշինյանի և Ալիևի հետ
Վլադիմիր Պուտինը նոյեմբերի 23-ին և 24-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության Նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ:
Ինչպես հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, մանրամասն քննարկվել են Ռուսաստանի միջգերատեսչական պատվիրակության նոյեմբերի 21-ին Երևան և Բաքու այցի արդյունքները, ինչպես նաև երեք երկրների ղեկավարների նոյեմբերի 9-ի հայտարարության դրույթների կատարման ընթացքը:
Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի շրջանում ռուս խաղաղապահների աշխատանքի մոդալությունները և բնակչությանը մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու հետագա քայլերը:
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանում տնտեսական փոխգործակցության և տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերին:

23 и 24 ноября Владимир Путин провел телефонные разговоры с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном и президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым, сообщает пресс-служба Кремля.
''Подробно обсуждены итоги состоявшейся 21 ноября поездки в Ереван и Баку российской межведомственной делегации, а также ход выполнения положений Заявления лидеров трёх стран от 9 ноября.
Рассмотрены модальности работы российских миротворцев в районе Нагорного Карабаха и дальнейшие шаги по оказанию гуманитарной помощи населению.
Затронуты также вопросы экономического взаимодействия и разблокирования транспортных коммуникаций в регионе'',- отмечается в сообщении.