Թրամփը ստորագրել է 2021 թվականի բյուջեն
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ստորագրել է 2021 թվականի բյուջեն, որը ներառում է կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված 900 մլրդ դոլարի տնտեսական օգնության փաթեթը: Այս մասին հայտնում է Սպիտակ տունը:
ԱՄՆ նախագահն օրինագիծն ստորագրել է նախնական տեսքով, որը նախատեսում էր յուրաքանչյուր մարդուն 600 դոլարի վճարում՝ ավելի վաղ պահանջված 2 հազար դոլարի փախարեն: Տնտեսական օգնության փաթեթը մտնում է 1,4 տրլն-անոց բյուջեի մեջ, որը կառավարության աշխատանքն ապահովում է մինչև 2021 թվականի սեպտեմբեր:
Ենթադրվում է, որ փաստաթղթի ստորագրմանը համաձայնվելով՝ Թրամփն ապահովել է լրացուցիչ տնտեսական օգնության շուրջ բանակցությունների շարունակականությունը:

Трамп подписал бюджет на 2021 год
Президент США Дональд Трамп подписал бюджет на 2021 год, включающий пакет экономической помощи в размере 900 миллиардов долларов в связи с пандемией коронавируса, сообщил Белый дом, передает РИА Новости.
Президент подписал законопроект в его первоначальном виде, предусматривающем выплату в размере 600 долларов на человека, вместо ранее затребованных Трампом 2 тысяч долларов. Пакет экономической помощи входит в 1,4-триллионный бюджет, который обеспечивает работу правительства до сентября 2021 года. Предполагается, что, согласившись на подписание документа, Трамп обеспечил продолжение переговоров о дополнительной экономической помощи.