Սահմանվեց սպառողներին վաճառվող էլեկտրաէներգիայի 2021թ. սակագները. բնակիչ-բաժանորդների շուրջ 90 %-ի համար գործող սակագները կմնան անփոփոխ
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը սահմանեց «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի կողմից սպառողներին վաճառվող էլեկտրաէներգիայի սակագները, որոնք կգործեն 2021 թվականի փետրվարի 1-ից: Այսպիսով՝
•   սոցիալապես անապահով ընտանիքների և ամսական մինչև 400 կՎտժ սպառում ունեցող բնակիչ-բաժանորդների (բնակիչ-բաժանորդների շուրջ 90%-ի) համար գործող սակագները կմնան անփոփոխ,
•   իսկ մնացած սպառողների համար կբարձրանա 3 դրամ/կՎտժ-ով (ներառյալ ԱԱՀ-ն),  այդ թվում՝
•   0.38 կՎ լարմամբ սնվող՝ ամսական 400 կՎտժ-ից ավել սպառում ունեցող բնակիչների և 0.38 կՎ լարմամբ սնվող այլ սպառողների համար կգործեն՝ ցերեկային սակագին՝ 47.98 դրամ/կՎտժ, գիշերային սակագին՝ 37.98 դրամ/կՎտժ:
•   6 (10) կՎ լարմամբ սնվող սպառողների համար՝ ցերեկային սակագին՝ 44.98 դրամ/կՎտժ, գիշերային սակագին՝ 34.98 դրամ/կՎտժ:
•   35 կՎ լարմամբ սնվող սպառողների համար՝ ցերեկային սակագին՝ 38.98 դրամ/կՎտժ, գիշերային սակագին՝ 34.98 դրամ/կՎտժ:
•   110 կՎ լարմամբ սնվող սպառողների համար՝ ցերեկային սակագին՝ 36.98 դրամ/կՎտժ, գիշերային սակագին՝ 32.98 դրամ/կՎտժ:

В Армении с 1 февраля 2021 года для 10% абонентов тарифы на электроэнергию вырастут
Комиссия по регулированию общественных услуг Армении установила тарифы на электроэнергию, которые вступят в силу с 1 февраля 2021 года.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе КРОУ, тарифы для социально необеспеченных семей и абонентов, потребляющих до 400 кВтч электроэнергии в месяц (около 90% абонентов страны), останутся неизменными.
Для абонентов сети напряжением 0,38 кВ и потребляющих более 400 кВтч в месяц, и для других абонентов сети напряжением 0,38 кВ дневной тариф составит 47,98 драма / кВтч, ночной - 37,98 драма / кВтч.
Для абонентов сети напряжением 6 (10) кВ дневной тариф оставит 44,98 драма / кВтч, ночной - 34,98 драма / кВтч.
Для абонентов сети напряжением 35 кВ дневной тариф оставит 38,98 драма / кВтч, ночной - 34,98 драма / кВтч.
Для абонентов сети напряжением 110 кВ дневной тариф составит 36,98 драма / кВтч, ночной - 32,98 драма / кВтч.