Թուրքերը մեզ մինչև հունվարի 5 ժամանակ են տվել..., անտերություն է սա. Շուռնուխի գյուղապետ
Շուռնուխի համայնքապետ Հակոբ Արշակյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ներկայացնում է համայնքում տիրող իրավիճակը, փոխանցում է Panorama.am։
Հրապարակված տեսանյութում երևում է, որ թշնամին գյուղից ընդամենը 10-15 մետր հեռավորության վրա է։
«Սաղ պրծավ, մնում է՝ էս համազգեստն էլ հանենք, ու վերջ»,- ցավով հայտնում է նա, ապա հավելում, որ գյուղում երիտասարդները թևաթափ են եղել։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ համայնքի 12 տուն մնում է թշնամու ենթակայության տակ։
Հակոբ Արշակյանը նշեց, որ հայերին մինչև հունվարի հինգը ժամանակ են տվել՝ այդ տներն ու տարածքը լքելու համար։
«Իրենց պոստերն արդեն դրել են, թուրքական մեքենաներ են գնում-գալիս։ Եթե անգամ անասունն էլ անցնի, արդեն իրենցն է»,- նշեց գյուղապետը։
Նա հայտնեց, որ անգամ գյուղի գրադարանն են տեղափոխում, որ թշնամուն չմնա։
«Անտերություն է սա, խայտառակություն։ Մեր երեսուն տղերքը, որ զենքը ձեռքներին էին, հիմա առանց զենքի են եկել, քանի որ էլ բան չեն կարող անել։ Նորի՞ց պատերազմ երեսուն հոգով։ Իմ ձեռքին ոչ մի բան չկա։ Համակերպվե՞նք։ Նենց «ուվերեննի» են քայլում թուրքերը»,- ցավով նշեց նա։
Ապա, տեսախցիկը տեղափոխելով ռուս խաղաղապահների ուղղությամբ Հակոբ Արշակյանը նշեց. «Մեզ պահողն էլ էս 5-6 հոգի ռուսներն են»։

Турки дали нам время до 5 января ... это безвластие: глава села Шурнух
Глава общины Шурнух Акоп Аршакян в прямом эфире в соцсети Facebook представляет ситуацию в общине, передает Panorama.am.
На опубликованном видео видно, что противник находится всего в 10-15 метрах от села.
"Все кончилось, осталось снять эту форму и все", - сказал он с болью, затем добавил, что молодые люди в деревне впали в отчаяние.
Ранее сообщалось, что 12 домов общины остаются под контролем врага.
Акоп Аршакян отметил, что армянам было дано время до 5 января, чтобы покинуть эти дома и территорию.
"Они уже выставили свои посты, турецкие машины разъезжают там. Даже если пройдет животное, оно уже принадлежит им", - сказал глава села.
Он сказал, что они даже переносят библиотеку села, чтобы она не досталась врагу.
"Это безвластие, позор. Наши тридцать ребят, у которых было оружие, теперь остались без него, потому что уже ничего не могут сделать. Снова война с тридцатью людьми? У меня в руках ничего нет. Смириться? Турки расхаживают так уверенно", - с болью произнес Аршакян.