Ականի պայթյունից Մարտակերտում բնակիչ է զոհվել
Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքի՝ «Մարտակերտի բաղեր» կոչվող տեղամասում, 2021 թվականի հունվարի 12-ին՝ ժամը 17:50-ի սահմաններում,  նախնական տվյալներով՝ ականի վրա պայթել է Մարտակերտ քաղաքի բնակիչ՝ Մ. Մ.-ն: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի քննչական կոմիտեից՝ հավելելով, որ դեպքը տեղի է ունեցել էքսկավատորով հողային աշխատանքներ իրականացնելու ընթացքում:
«Ականի պայթյունից մարմնի տարբեր աստիճանի այրվածքներ ստանալու հետևանքով, քաղաքացին  տեղում մահացել է: Դեպքի առթիվ  ԱՀ քննչական կոմիտեի տարածքային քննչական վարչության երկրորդ քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:

В результате взрыва мины в Мартакерте погиб мирный житель
12 января 2021 года, около 17:50, на участке, называемом "Багер Мартакерта", по предварительным данным, на мине подорвался житель города Мартакерт М. М. Как передает Арменпресс, об этом сообщил Следственный комитет Арцаха, добавив, что инцидент произошел во время земляных работ, проводимых на экскаваторе.
"В результате взрыва мины гражданин скончался на месте. По данному факту во втором следственном отделе территориального следственного управления Следственного комитета Республики Арцах подготавливаются материалы", - говорится в сообщении СК.