«Իմ քայլը» և Նիկոլ Փաշինյանն արձանագրել են, որ արտահերթ ընտրության պահանջ չկա
Փետրվարի 7-ին Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը հանդիպում է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Այս մասին հայտնում են խմբակցությունից:
Հանդիպման արդյունքում արձանագրվել է, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու մասին վարչապետի առաջարկը դրական արձագանք չի ստացել խորհրդարանական ընդդիմության կողմից, հասարակության լայն շերտերի շրջանում չկա արտահերթ ընտրությունների պահանջ, «Իմ քայլը» խմբակցությունը շարունակում է աջակցել վարչապետին և կառավարությանը նոյեմբերի 18-ին ներկայացված ճանապարհային քարտեզի իրականացման գործում։

Пашинян встретился с фракцией "Мой шаг": Нет запроса на проведение досрочных выборов
Парламентская фракция "Мой шаг" 7 февраля встретилась с премьер-министром Николом Пашиняном. Об этом сообщили во фракции, передает News.am.
По итогам встречи было констатировано, что предложение премьер-министра о проведении внеочередных парламентских выборов не получило положительного отклика со стороны парламентской оппозиции, среди широких слоев населения не требуют внеочередных выборов, фракция "Мой шаг" продолжает поддерживать премьер-министра и правительство в деле реализации дорожной карты, представленной 18 ноября.