Շտապողականությունը պատահական չէ․ տեղի է ունեցել փոխվարչապետների հանդիպման արդյունքում ստեղծված փորձագիտական ենթախմբերի նիստը
Ալիևն անելու է ամեն ինչ պոկելու համար Հայաստանից առավելագույնը։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Հայացք» վերլուծական կենտրոնի փորձագետ Հերմինե Մխիթարյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ, ԱՀ և ՌԴ փոխվարչապետների հանդիպման արդյունքում ստեղծված փորձագիտական ենթախմբերի նիստին։
«Հունվարի 30-ին Մոսկվայում Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի, Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի հանդիպման արդյունքում ստեղծված փորձագիտական ենթախմբերի նիստը տեղի է ունեցել: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասել է Մհեր Գրիգորյանի օգնական Անի Բաբայանը։
Ընդամենը մի քանի օր առաջ ենք անդրադարձել այս թեմային՝ հատուկ ուշադրություն հրավիրելով այս գործընթացքում կողմերի շտապողականության փաստի վրա։ Եվ ահա, ենթախմբերի ձևավորումից օրեր անց արդեն ունենք կայացած նիստ։
Նորից կրկնեմ՝ այս շտապողականությունը պատահական չէ։ Ալիևն անելու է ամեն ինչ պոկելու համար Հայաստանից առավելագույնը․․․ Ցավոք, ինքը ունի դրա բոլոր հնարավորությունները, քանի դեռ մենք՝ ՀՀ քաղաքացիներս, շարունակում ենք հանդուրժել պատերազում պարտված, այսօր դեռ պարտվել շարունակող իշխանություններին», - գրել է Մխիթարյանը։

Поспешность не случайна: cостоялось заседание экспертных подгрупп, созданных по итогам встречи вице-премьеров
Алиев сделает все возможное, чтобы получить от Армении максимум. Об этом на своей странице в Facebook написала эксперт аналитического центра "Взгляд" Эрмине Мхитарян, комментируя заседание экспертных подгрупп, созданных по итогам встречи вице-премьеров РА, Азербайджана и России.
30 января в Москве состоялась встреча вице-премьера Республики Армения Мгера Григоряна, заместителя председателя правительства Российской Федерации Алексея Оверчука и заместителя премьер-министра Азербайджанской Республики Шахина Мустафаева. Участники трехсторонней рабочей группы приняли решение о создании экспертных подгрупп по железнодорожным, автомобильным и комбинированным перевозкам и по вопросам обеспечения перевозок, включая безопасность, пограничный, таможенный, санитарный, ветеринарный, фитосанитарный и другие виды контроля.
"Буквально несколько дней назад мы коснулись этой темы, обратив особое внимание на то, что стороны спешат в этом процессе. И вот, через несколько дней после формирования подгрупп, у нас уже состоялось заседание.
Повторяю, такая поспешность не случайна. Алиев сделает все возможное для выжимания максимума․․․ К сожалению, у него для этого есть все возможности, пока мы, граждане Республики Армения, продолжаем терпеть власти, которые проиграли войну и продолжают проигрывать ее сегодня", - отметила эксперт.