Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Սերբիայի նախագահին Պետականության օրվա առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչին ազգային տոնի՝ Պետականության օրվա առթիվ:
Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է պատմական և քաղաքակրթական ամուր հենք ունեցող Հայաստանի և Սերբիայի բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումն ու խորացումը:
«Բարձր եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված անձնական հարաբերությունները: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով և երկկողմ պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացմամբ մեզ կհաջողվի որակական նոր մակարդակի բարձրացնել միջպետական համագործակցությունը»,- մասնավորապես ասվում է նախագահ Արմեն Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում։
Հանրապետության նախագահն Ալեքսանդր Վուչիչին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Սերբիայի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն և բարօրություն:

Armen Sarkissian Congratulated the President of Serbia on the Statehood Day
President Armen Sarkissian sent a congratulatory message to the President of the Republic of Serbia Alexander Vučić on the national holiday - Statehood Day.
President Sarkissian noted the consistent development and deepening of historical ties between Armenia and Serbia, which have a strong historical and civilizational basis.
"I appreciate the personal relationship between us. I am convinced that through joint efforts and consistent implementation of bilateral agreements, we will be able to raise our interstate cooperation to a qualitatively new level," says President Armen Sarkissian in his congratulatory message.
The President wished Alexander Vučić good health and success, and the friendly people of Serbia peace and prosperity.