Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները քննարկել են Ղարաբաղի հարցը
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը չորեքշաբթի օրն իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների` Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։
«ԱԳ ղեկավարները քննարկել են Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների կողմից 2021 թվականի հունվարի 11-ին Մոսկվայում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, ինչպես նաև երկկողմ և միջազգային օրակարգի մի շարք արդիական հարցեր»,- ասվում է ՌԴ ԱԳՆ հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Հայաստանի ու ՌԴ ԱԳ նախարարներն այսօր կքննարկեն Արցախի շուրջ համաձայնագրերի կատարման ընթացքը։

Главы МИД РФ и Азербайджана обсудили реализацию договоренностей по Карабаху
Министр иностранных дел России Сергей Лавров обсудил в среду по телефону с азербайджанским коллегой Джейхуном Байрамовым реализацию договоренностей, достигнутых 11 января лидерами России, Азербайджана и Армении по Нагорному Карабаху, передает ТАСС.
"Главы внешнеполитических ведомств обсудили реализацию договоренностей, достигнутых лидерами России, Азербайджана и Армении 11 января 2021 года в Москве, а также ряд актуальных вопросов двусторонней и международной повестки дня", - говорится в сообщении МИД РФ.