ՆԱՏՕ-ն կընդլայնի իր առաքելությունն Իրաքում
ՆԱՏՕ-ն հաստատել է Իրաքում իր ուսումնական առաքելությունն ընդլայնելու որոշման մասին, նախատեսում է աստիճանաբար ավելացնել իր զորակազմը` այն  500-ից հասցնելով 4000 մարդու: Այս մասին ասել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը դաշնակից երկրների պաշտպանության նախարարների ղեկավարների տեսակոնֆերանսի արդյունքներով, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Մենք որոշում ենք կայացրել ընդլայնել ՆԱՏՕ-ի ուսումնական առաքելությունն Իրաքում՝ աջակցելու իրաքյան ուժերին ահաբեկչության դեմ պայքարում, կանխելու ԻՊ-ի (Իսլամական պետության) վերադարձը: Մեր առաքելության թիվը 500-ից կդառնա մոտ 4000 մարդ»,- ասել է Ստոլտենբերգը:

NATO Announces Expanded Mission in Iraq
NATO Secretary-General Jens Stoltenberg announced Thursday that the 30-member alliance will expand its security training mission in Iraq in order to prevent the war-torn country from becoming a safe haven for international terrorists, CNBC reports.
''The size of our mission will increase from 500 personnel to around 4,000 and training activities will now include more Iraqi security institutions and areas beyond Baghdad,'' Stoltenberg told reporters at the conclusion of a two-day virtual NATO defense ministers meeting.
''Our presence is conditions-based and increases in troop numbers will be incremental,'' he said, adding that the request for an expanded mission was made by the Iraqi government.