«ՀԱՄԱՍ»-ի քաղբյուրոյի կազմում առաջին անգամ կին է ընտրվել
Առաջին անգամ պաղեստինյան «ՀԱՄԱՍ» շարժման Քաղբյուրոյի կազմում կին է ընտրվել, հայտնում է rosbalt.ru լրատվականը՝ հղում տալով շարժման մամուլի ծառայությանը։
Նշվում է, որ Քաղբյուրոյի անդամ ընտրված Ջամիլա Ալ Շանթին «ՀԱՄԱՍ»-ի կողմից ընտրվել է նաև Պաղեստինի օրենսդրական խորհրդի պատգամավոր:
Բացի այդ, շարժման հիմնադիրները, ներառյալ Մահմուդ Ալ Զահարը, հաղթել են քաղբյուրոյի ընտրություններում: Քաղբյուրոյի անդամ է ընտրվել նաև «ՀԱՄԱՍ»–ի ռազմական թև «Ալ Քասամ» բրիգադի հրամանատար Մարվան Իսսան:
«ՀԱՄԱՍ» շարժումը, որը գործում է Գազայի հատվածում, Եվրամիությունում, ԱՄՆ-ում, Կանադայում և Իսրայելում համարվում է ահաբեկչական կազմակերպություն։

В политбюро движения ХАМАС впервые вошла женщина
В члены политбюро палестинского исламистского движения ХАМАС впервые выбрали женщину, сообщает пресс-служба движения, передает rosbalt.ru.
Отмечается, что избранная в политбюро Джамиля аль-Шанти также избиралась депутатом Палестинского законодательного совета от ХАМАС.
Кроме того, на выборах в политбюро победили основатели движения, в том числе Махмуд аль-Захар. Членство также получил командующий военным крылом ХАМАС ''Бригады Аль-Кассам'' Марван Исса.
ХАМАС является исламистским движением, правящим в секторе Газа, оно признано террористической организацией в Евросоюзе, США, Канаде и Израиле.