«Այսօր իմ վերջին աշխատանքային օրն է». Հակոբ Արշակյանը թողնում է ՀՀ ԲՏԱ նախարարի պաշտոնը
Սիրելի' հայրենակիցներ, այսօր իմ վերջին աշխատանքային օրն է որպես ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Հակոբ Արշակյանը:
«Որպես Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի անընդունելի եմ համարում պաշտոնյայի կողմից որևէ քաղաքացու նկատմամբ բռնության կիրառումը, մենք պարտավոր ենք շարժվել առանց բռնության հասարակություն ունենալու ճանապարհով։
Որպես բարձաստիճան պաշտոնյա, Հայաստանի Հանրապետությունը միջազգային ասպարեզում ներկայացնող անձ, առավել ևս, պարտավոր եմ սեփական փորձով ծառայել հանրությանը որպես օրինակ։ Այսպիսով իմ անհանդուրժողականություն եմ հայտնում բռնությանը, թե հոգեբանական, թե ֆիզիկական։ Հուսամ, որ կատարվածը որպես դաս կծառայի մեր հասարակության համար և մենք մի փոքր ավելի կսիրենք իրար ու կհարգենք յուրաքանչյուրի անձնական, ընտանեկան կյանքի անձեռնմխելիության իրավունքը։
Ցանկանում եմ առաջին հերթին շնորհակալություն հայտնել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ վստահության և այս բարձր պաշտոնում մեր Հայրենիքին ծառայելու հնարավորություն ընձեռելու համար։ Շնորհակալ եմ նաև կառավարության մեր գործընկերներին՝ համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար։
Շնորհակալություն եմ հայտնում մեր քաղաքացիներին, ովքեր վստահեցին, սիրեցին կամ ոչ այնքան, ովքեր գնահատեցին կամ քննադատեցին իմ պաշտոնավարման ընթացքում։ Հավատացնում եմ, որ յուրաքանչյուր քաջալերանքի ու քննադատության խոսքն իր տեղն է գտել մեր առօրյա աշխատանքում և հաջողություններում։
Շնորհակալություն եմ հայտնում նախարարության և ենթակա մարմինների հազարավոր աշխատակիցներին. ոչինչ այնքան կարևոր չէ, որքան ձեզանից յուրաքանչյուրի ամենօրյա նվիրված աշխատանքը։ Շարունակեք աշխատել սրտի թելադրանքով ու սիրով դեպի մեր երկիրը, միայն այդպես կարող եք գտնել հաջողության և զարգացման ճանապարհը, թե Ձեր, թե պետության համար։
Աշխատանքի ընթացքում հանդիպում են բազմաթիվ ճամփաբաժաններ. ղեկավարի կամ առաջնորդի հմտությունն առաջին հերթին ճանապարհի ճիշտ ընտրություն կատարելու մեջ է, հենց այդ պատճառով էլ անհնար է կատարել բոլորի ցանկությունը միաժամանակ,և Նախարարության թիմը մշտապես առաջնորդվել է պետության և հասարակության առաջնահերթ շահերով։
Մեր եղբայրներից շատերն ընկան մարտում, գլուխ եմ խոնարհում նրանց հիշատակի և ընտանիքների առաջ, նրանց սխրանքը հավերժ կմնա մեր սրտերում։ Մենք շատ սիրուն երկիր ունենք, որտեղ ապրում են ուժեղ և լավ մարդիկ, իրար մի բաժանեք ու դասակարգեք, մենք միասին կառուցելու ենք երջանիկ, անվտանգ ու զարգացած երկիր՝ յուրաքանչյուրիս ամենօրյա քրտնաջան ու հետևողական աշխատանքով։
Իմ հետագա գործունեությամբ կշարունակեմ աշխատել հանուն մեր սիրելի հայրենիքի՝ Հայաստանի Հանրապետության զարգացման»,- գրել է նա։

Hakob Arshakyan Has Announced His Resignation
Armenia’s Minister for High-tech Technology Hakob Arshakyan has announced his resignation, saying that he will continue to work for the development of the the Homeland, ArmRadio reports.
The enticement comes days after the Minister was involved in an incident with journalist.
"As a citizen of the Republic of Armenia, I consider unacceptable the use of violence by an official against any citizen, we are obliged to move on the path of having a society without violence," Arsahakyan said in a facebook post.
"As a high-ranking official, a person representing the Republic of Armenia in the international arena, I am obliged to serve the public as an example through my own experience. Thus, I express my intolerance for violence, both psychological and physical. I hope that what happened will serve as a lesson for our society and we will love each other a little more and respect everyone’s right to privacy and family life," the Minister said.
He thanked Prime Minister Nikol Pashinyan for trust and the oppportunity to serve the Homeland in this high post. He also thanked colleagues in the government for joint work.
"I thank our citizens who trusted, loved or did not appreciate or criticized me during my tenure. I assure you that every word of encouragement and criticism has found its place in our daily work and success," Hakob Arshakyan added.
He expressed gratitude to thousands of employees of the Ministry and the adjucent bodies.
"Many of our brothers fell in battle, I bow my head before their memory and their families families, their heroism will remain in our hearts forever. We have a very beautiful country, where strong and good people live. Do not divide and classify each other, we will build a happy, secure and developed country together, with the daily hard and consistent work of each of us," Arshakyan concluded.
20:26
Minister of Foreign Affairs to Lilit Minasyan: The Visit to the U.S. Was Within the Framework of Strategic Dialogue
Iran Offers to Organize Negotiations Between Russia and Ukraine
17:54
President of Montenegro visits Armenian Genocide Memorial in Yerevan
TV presenter killed in militant attack in Kashmir
Nikol Pashinyan Receives Executive Director of the International Alliance for the Protection of Heritage in Conflict Zones