Թրամփը չի բացառել ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու հնարավորությունը
Միացյալ Նահանգների 45-րդ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի բացառել, որ 2024 թվականին կարող է կրկին առաջադրվել որպես ԱՄՆ նախագահի թեկնածու: «ՏԱՍՍ»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա հայտնել է որդու՝  Էրիկ Թրամփի կնոջ՝  Լարա Թրամփին տված հարցազրույցում:
Նա մասնավորապես հարցրել է, թե արդյոք հույս կա, որ նա կրկին կառաջադրվի 2024-ին որպես նախագահի թեկնածու՝ Թրամփն ասել է. «Դուք կարող եք հույս ունենալ: Ես դա կարող եմ ասել»: «Մենք սիրում ենք մեր երկիրը, մենք պետք է օգնենք մեր երկրին»,- հավելել է նա:
Թրամփը համոզմունք է հայտնել, որ  իր վարչակազմին հաջողվել է հաջողություններ գրանցել մասնավորապես Իրանի, Հյուսիսային Կորեայի և Չինաստանի հետ հարաբերություններում:

Donald Trump Says There Is 'Hope' for 2024 Run
Former President Donald Trump has said his supporters should have "hope" that he will run for the White House again in 2024 but he did not formally announce his intention to enter the race, News Week reports.
Trump spoke to his daughter-in-law Lara Trump on Tuesday in an 18-minute interview for her podcast The Right View. He reiterated his complaint that he should have won the 2020 election and criticized President Joe Biden.
Lara Trump, who is married to the former president's son, Eric Trump, asked about a possible third run for the presidency. Recent polling showed Trump is highly favored among Republicans for the party's 2024 nomination.