Թրամփը չի բացառել ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու հնարավորությունը
Միացյալ Նահանգների 45-րդ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի բացառել, որ 2024 թվականին կարող է կրկին առաջադրվել որպես ԱՄՆ նախագահի թեկնածու: «ՏԱՍՍ»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա հայտնել է որդու՝  Էրիկ Թրամփի կնոջ՝  Լարա Թրամփին տված հարցազրույցում:
Նա մասնավորապես հարցրել է, թե արդյոք հույս կա, որ նա կրկին կառաջադրվի 2024-ին որպես նախագահի թեկնածու՝ Թրամփն ասել է. «Դուք կարող եք հույս ունենալ: Ես դա կարող եմ ասել»: «Մենք սիրում ենք մեր երկիրը, մենք պետք է օգնենք մեր երկրին»,- հավելել է նա:
Թրամփը համոզմունք է հայտնել, որ  իր վարչակազմին հաջողվել է հաջողություններ գրանցել մասնավորապես Իրանի, Հյուսիսային Կորեայի և Չինաստանի հետ հարաբերություններում:

Трамп вновь допустил, что будет в 2024 году баллотироваться в президенты США
Бывший президент США Дональд Трамп в очередной раз допустил возможность того, что он в 2024 году вновь будет баллотироваться на пост главы государства. С этим заявлением он выступил в интервью, выдержки из которого опубликовали в среду ряд американских СМИ, передает ТАСС.
Вопросы бывшему американскому лидеру во время своего шоу задавала супруга его сына Лара Трамп. Она, в частности, спросила экс-президента, есть ли надежда на то, что он снова будет баллотироваться в 2024 году. "Вы можете надеяться. Это я могу сказать", - ответил Трамп. "Мы любим нашу страну", - добавил он. "Мы должны помочь нашей стране", - подчеркнул экс-президент США.
Трамп выразил уверенность в том, что его администрации, в частности, удалось добиться успехов в том, что касается политики в отношении Ирана, КНДР и Китая.