ԱՄՆ Լոս Անջելես շրջանում ապրիլը հռչակվել է որպես հայկական պատմության ամիս
ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Լոս Անջելես շրջանի ղեկավար մարմինը որոշում է կայացրել ապրիլը հռչակել որպես հայկական պատմության ամիս: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին թվիթերյան իր էջում հայտնել է Լոս Անջելես շրջանի ղեկավար մարմնի անդամ Քեթրին Բարգերը:
Նա տեղեկացրել է նաև, որ ընդունված մեկ այլ որոշմամբ ապրիլի 24-ը հռչակվել է Հայոց ցեղասպանության հիշատակի օր:
«Լոս Անջելես շրջանն ուժեղ է հայերի բերած հսկայական ներդրումների շնորհիվ: Ես գնահատում եմ մեր հայ բնակիչների ձայնը և շարունակելու եմ լույս սփռել նրանց պատմության, ձեռքբերումների և առաջնահերթությունների վրա»,- նշել է Բարգերը:

Апрель в Лос-Анджелесе объявлен месяцем армянской истории
Правительство Лос-Анджелеса в штате Калифорния США приняло решение провозгласить апрель месяцем армянской истории. Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Twitter сообщила член руководящего органа округа Лос-Анджелес Кэтрин Баргер.
Она также сообщила, что другим принятым решением день 24 апреля провозглашен Днем памяти Геноцида армян.
“Лос-Анджелес силен благодаря огромным инвестициям армян. Я ценю голоса наших армянских жителей и продолжу проливать свет на их историю, достижения и приоритеты”, - отметила Баргер.