Բլինկենն ու Նուլանդը կայցելեն Ուկրաինա
ԱՄՆ պետքարտուղարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Վիկտորիա Նուլանդն ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենի հետ կմեկնի Կիև: Այս մասին տեղեկացնում է «Интерфакс-Украина»-ն՝ հղում կատարելով պետքարտուղարության մամուլի ծառայությանը:
«Պետքարտուղարի տեղակալ Նուլանդը 2021 թվականի մայիսի 4-ից 6-ը կայցելի Լոնդոն, Մեծ Բրիտանիա և Կիև», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես նշվում է, Բլինկենը մայիսի 5-ին երկօրյա այցով կժամանի Կիև, որտեղ կհանդիպի Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու, արտգործնախարար Դմիտրի Կուլեբայի, պաշտոնատար այլ անձանց և ուկրաինական քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Նախատեսվում է, որ Բլինկենը կհանդիպի նաև Ուկրաինայի վարչապետ Դենիս Շմիհալին և Ուկրաինայի Ուղղափառ եկեղեցու առաջնորդին:

Nuland to Visit Ukraine with Blinken
U.S. Under Secretary of State for Political Affairs will arrive in Kyiv with U.S. Secretary of State Anthony Blinken, "Interfax Ukraine" reports, referring to the press service of the U.S. Department of State.
"Under Secretary of State Nuland will visit London, Great Britain, and Kyiv, Ukraine, from May 4 to 6, 2021," the message says.
As reported, Blinken will arrive in Kyiv on a two-day visit on May 5, where he will meet with Ukrainian President Volodymyr Zelensky, Foreign Minister Dmytro Kuleba, other officials and representatives of Ukrainian civil society.
Blinken is also scheduled to meet with Prime Minister of Ukraine Denys Shmyhal and the Primate of the Orthodox Church of Ukraine Epiphany.