Թրամփը Բայդենին մեղադրել է «ԱՄՆ-ն ոչնչացնելու» համար
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը երկրի գործող ղեկավար Ջո Բայդենին մեղադրել է «երկիրը կործանելու» մեջ: Թրամփը հայտարարել է, որ իր հետնորդը սահմանային ճգնաժամ է հարուցել, «Գազետա»-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում է New York Post-ը:
Բայդենի հասցեին Թրամփի քննադատությունը կապված է Չինաստանի, Մերձավոր Արևելքի նկատմամբ Վաշինգտոնի վերաբերմունքի, ինչպես նաև հարավային սահմանի ճգնաժամի հետ:
Սպիտակ տան նախկին ղեկավարը կարծում է, որ Բայդենի նախագահության ողջ ընթացքում նա վատթարացրել է հարաբերություններն այլ երկրների հետ: Միաժամանակ, ըստ Թրամփի, «ամեն ինչ մշակվել է»:
«Այն ամենն, ինչ նա պետք է աներ, ոչինչ չանելն էր... Պարզապես խելագարություն է այն, ինչ նրանք արել են», - ասել է Թրամփը:

Трамп обвинил Байдена в ''разрушении США''
Экс-президент Соединенных Штатов Дональд Трамп обвинил действующего главу государства Джо Байдена в ''разрушении страны''. По словам Трампа, его преемник вызвал пограничный кризис, сообщает таблоид New York Post, передает Газета.ru.
Критика Трампа в адрес Байдена связана с отношением Вашингтона к Китаю, Ближнему Востоку, а также с кризисом на южной границе.
Бывший глава Белого дома считает, что за все время, пока Байден президент, тот ухудшил отношения с другими странами. При этом у Трампа, согласно его утверждению, ''все было проработано''.
''Все, что ему нужно было сделать, - это ничего не делать... Это просто безумие, что они сделали'', - объяснил Трамп.