Թրամփը Բայդենին մեղադրել է «ԱՄՆ-ն ոչնչացնելու» համար
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը երկրի գործող ղեկավար Ջո Բայդենին մեղադրել է «երկիրը կործանելու» մեջ: Թրամփը հայտարարել է, որ իր հետնորդը սահմանային ճգնաժամ է հարուցել, «Գազետա»-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում է New York Post-ը:
Բայդենի հասցեին Թրամփի քննադատությունը կապված է Չինաստանի, Մերձավոր Արևելքի նկատմամբ Վաշինգտոնի վերաբերմունքի, ինչպես նաև հարավային սահմանի ճգնաժամի հետ:
Սպիտակ տան նախկին ղեկավարը կարծում է, որ Բայդենի նախագահության ողջ ընթացքում նա վատթարացրել է հարաբերություններն այլ երկրների հետ: Միաժամանակ, ըստ Թրամփի, «ամեն ինչ մշակվել է»:
«Այն ամենն, ինչ նա պետք է աներ, ոչինչ չանելն էր... Պարզապես խելագարություն է այն, ինչ նրանք արել են», - ասել է Թրամփը:

They’re Destroying Our Country: Trump Blasts Biden on Handling of Border Decisions
Former US President Donald Trump on Saturday criticised Joe Biden for his handling of China, border issues with Mexico, and the Middle East.
''If he would have done nothing, we would have had right now the strongest border in history. All he had to do is nothing,'' Mr Trump told Newsmax's ''Dick Morris Democracy'' while talking about the US’s border issues, The Independent reports
''I had everything worked out with the other countries, whether it's Guatemala, Honduras, El Salvador, Mexico. And even Mexico, stay in Mexico. In other words, these people ought to stay in Mexico, and they couldn't get into our country. And he ended that. It's just crazy what they did.''