ԱԳ փոխնախարարների ազատման դիմումները բավարարվել են մասնակի. Արմեն Ղևոնդյան
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը 30 տարվա ընթացքում աշխատել է և շարունակում է աշխատել հօգուտ Հայաստանի շահերի իրականացման: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին ՀՀ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմեն Ղևոնդյանը՝ արձագանքելով այն դիտարկմանը, որ ստեղծված իրավիճակում պետության շահի համար աշխատանքը շարունակելու փոխարեն, ԱԳ նախարարի տեղակալները հրաժարականներ են տալիս:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին Արմեն Ղևոնդյանի պաշտոնավարումից՝ ճշտելով, թե արդյոք նա հետ է վերցրել աշխատանքից ազատման իր դիմումը:
«Բոլոր փոխնախարարները ազատման դիմումներ են ներկայացրել, այս պահին բավարարվել են մասնակի»,-նշեց նա:
ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունը հունիսի 7-ին տեղեկացրել էր, որ ՀՀ ԱԳ նախարարի բոլոր տեղակալները ներկայացրել են աշխատանքից ազատման դիմումներ, որոնք համապատասխան միջնորդագրերով ուղարկվել են վարչապետի աշխատակազմ: Հունիսի 8-ին ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանը ստորագրել էր երեք փոխնախարարներին՝ Ավետ Ադոնցին, Արտակ Ապիտոնյանին և Գագիկ Ղալաչյանին ազատելու որոշումները:

Заявления замминистров иностранных дел об отставке приняты частично: Армен Гевондян
Министерство иностранных дел Республики Армения 30 лет работало и продолжает работать в интересах Армении. Օб этом после заседания правительства заявил заместитель министра иностранных дел Армен Гевондян, отвечая на замечания журналистов, что вместо того, чтобы продолжать работать в интересах государства, замминистры иностранных дел уходят в отставку. Журналисты поинтересовались сроком полномочий Армена Гевондяна, выясняя, отозвал ли он свое заявление об отставке. "Все замминистра подали заявления об увольнении, на данный момент они удовлетворены частично", - сказал Армен Гевондян.
Побудительные причины отставок известны, заявил Армен Гевондян в беседе с журналистами в правительстве. На вопрос, почему не принята его отставка, замминистра попросил адресовать этот вопрос правительству. Он сказал, что не отозвал свое заявление об отставке.
Напомним: Департамент СМИ и общественной дипломатии министерства иностранных дел Республики Армения 7 июня сообщил, что все заместители министра иностранных дел Республики Армения подали заявления об отставке. Они были направлены в канцелярию премьер-министра. 8 июня исполняющий обязанности вице-премьера Республики Армения Тигран Авинян подписал заявления об освобождении трех заместителей министра - Авета Адонца, Артака Апитоняна и Гагика Галечяна.