ԵՄ-ն կանգնած է Հայաստանի կողքին՝ աջակցելով խորը բարեփոխումների արդյունավետ իրականացմանը. Շառլ Միշելը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ:
Շառլ Միշելն ընդգծել է, որ Եվրոպական միությունը կանգնած է Հայաստանի կողքին՝ աջակցելով խորը բարեփոխումների արդյունավետ իրականացմանը: Միաժամանակ, ԵԽ նախագահը շեշտել է, որ ԵՄ-ն պատրաստ է նաև աջակցել տարածաշրջանային կայունացմանն ու հակամարտությունների համապարփակ կարգավորմանը:

ЕС поддерживает Армению, способствуя эффективному осуществлению глубоких реформ: Шарль Мишель Николу Пашиняну
Председатель Европейского совета Шарль Мишель поздравил исполняющего обязанности премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна в связи с победой партии “Гражданский договор” на внеочередных парламентских выборах.
Шарль Мишель подчеркнул, что Европейский союз поддерживает Армению, способствуя эффективному осуществлению глубоких реформ. В то же время председатель Европейского совета подчеркнул, что ЕС готов поддержать в региональной стабилизации и всеобъемлющем урегулировании конфликтов.