Ստեփանակերտում տեղադրվել է 44–օրյա պատերազմում զոհվածների լուսանկարների առաջին հուշատախտակը
Ստեփանակերտի վերածննդի հրապարակում տեղադրված է արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված և անհայտ կորած հերոսամարտիկների հուշատախտակի լուսանկարների մի մասը տեղափոխել են Ազատամարտիկների պուրակ, հայտնում է News.am-ը:
Արցախյան պատերազմում զոհված և անհայտ կորած զինծառայողների հարազատների միության նախագահ Արմեն Ասրյանի խոսքով, շատերի հարազատները արձագանքել են իրենց հայտարարությանը և լուսանկարներ ուղարկել միության էլեկտրոնային փոստին:
«Սա առաջին հուշատախտակն է, երկրորդ հուշատախտակի համար լուսանկարները պատրաստ են: Մասնագետները խոստացել են, որ և արևին է դիմանալու, և անձրևին»,-ասել է նա:
Միությունը կոչ է անում հյարազատներին լուսանկարներն ուղարկել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին, կամ զանգահարել 077 26 78 72 հեռախոսահամարի WhatsApp և Viber հավելվածներին:

В Степанакерте устанавливаются мемориальные доски с фотографиями героев 44-дневной войны
На площади Возрождения в Степанакерте установлены мемориальные доски с фотографиями погибших и без вести пропавших воинов – освободителей в ходе 44-днейной войны. Часть стендов установлена в сквере Азатамартиков, передает News.am.
По словам председателя Союза родственников погибших и без вести пропавших в Арцахской войне военнослужащих Армена Асряна, родные многих откликнулись на их заявление и отправили фотографии на электронную почту Союза.
Союз просит присылать фотографии на почтовый адрес [email protected], номер 077 26 78 72 в приложениях WhatsApp и Viber.