Արմեն Սարգսյանը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվան ընդառաջ այցելել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվան ընդառաջ այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի կեցավայր:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպան Թրեյսիին և հանձին նրա՝ դեսպանության անձնակազմին ու Միացյալ Նահանգների ողջ ժողովրդին ազգային տոնի առթիվ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների օրակարգի և երկկողմ փոխգործակցության զարգացման հեռանկարների շուրջ:

Armen Sarkissian Visited the US Ambassador to Armenia on the Eve of the Independence Day of the United States of America
On the eve of the Independence Day of the United States of America, President Armen Sarkissian visited the residence of the US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Armenia Lynn Tracy.
President Sarkissian congratulated Ambassador Tracy and in her person, the Embassy staff and the people of the United States on the national holiday.
The interlocutors exchanged views on the agenda of Armenian-American relations and the prospects for the development of bilateral cooperation.