Փաշինյանի որոշմամբ՝ դադարեցվել է ԱԻՆ սեյսմիկ պաշտպանության վարչության գործունեությունը
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ դադարեցվել է Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության սեյսմիկ պաշտպանության վարչության գործունեությունը:
Որոշման մեջ ասված է. «Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետով և 34-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝
1. Դադարեցնել Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարության սեյսմիկ պաշտպանության վարչության գործունեությունը:
2. Ուժը կորցրած ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2018 թվականի հունիսի 11-ի «Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարության կանոնադրությունը հաստատելու մասին» N 740-Լ որոշմամբ հաստատված՝ Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարության կանոնադրության 33-րդ կետի 4-րդ ենթակետը»:

Решением Пашиняна прекращена деятельность управления сейсмической защиты МЧС Армении
Решением и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна, прекращена деятельность Управления сейсмической защиты министерства по чрезвычайным ситуациям Армения, передает aysor.am.
"Руководствуясь пунктом 4 части 1 статьи 33 и частью 1 статьи 32 закона "О нормативных правовых актах",
1. прекратить деятельность Управления сейсмической защиты министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения;
2. признать утратившим силу подпункт 4 пункта 33 Устава министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, утвержденного решением премьер-министра № 740-Л от 11 июня 2018 года "Об утверждении устава министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения"", - говорится в решении.