Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ուղերձ է հղել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ շնորհավորելով Անկախության օրվա առթիվ:
«Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև դարերի ընթացքում ձևավորված բարեկամությունն ու փոխադարձ հարգանքն այսուհետ ևս ամուր հիմք կհանդիսանան տարբեր ոլորտներում հայ-բելառուսական միջպետական համագործակցության արդյունավետության բարձրացման համար»,- մասնավորապես ասվում է նախագահ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին մաղթել է քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ, իսկ Բելառուսի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to President of Belarus Alexander Lukashenko on the Independence Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“I am convinced that the centuries-old friendship and mutual respect between our peoples will serve as a firm base for raising the efficiency of the Armenian-Belarusian inter-state cooperation in different areas”, the letter reads.
The Armenian President wished his Belarusian counterpart good health, and to the good people of Belarus – peace and prosperity.