Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ ոստիկանության, ԱԱԾ և ՊՊԾ ղեկավարներին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Վահե Ղազարյանին, Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գեներալ-մայոր Արմեն Աբազյանին և Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության պետական պահպանության ծառայության պետ, գեներալ-մայոր Սարգիս Հովհաննիսյանին:
Շնորհավորելով նրանց օրերս բարձր կոչումների արժանանալու առթիվ և հետագա հաջողություններ մաղթելով պատասխանատու գործունեության մեջ՝ նախագահ Սարգսյանը ոստիկանության և ազգային անվտանգության ծառայության ղեկավարներից հետաքրքրվել է ոլորտների աշխատանքների ընթացքով ու խնդիրներով: Անդրադարձ է կատարվել հանրապետությունում հասարակական և իրավական կարգի պահպանության, ազգային անվտանգության ոլորտներին վերաբերող հարցերի:
Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ հունիսի 20-ին տեղի ունեցած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները կարևոր փուլ էին մեր երկրի կյանքում: Միևնույն ժամանակ, նշելով, որ դեռևս առկա են բազմաթիվ խնդիրներ, նախագահն առանձնապես կարևորել է, որ իրավապահ մարմինները գործեն առավելագույն պատասխանատվությամբ ու պրոֆեսիոնալիզմով՝ բացառապես իրենց լիազորությունների շրջանակներում: Հանրապետության նախագահն ընդգծել է նաև օրենքի իրավաչափ կիրառման, երկրում օրինականության ու իրավունքի գերակայության ապահովման կարևորությունը:

Армен Саркисян принял руководителей Полиции, СНБ и СГО РА
Президент Республики Армен Саркисян сегодня принял Начальника Полиции Республики Армения, генерал-майора Ваге Казаряна, Директора Службы национальной безопасности Республики Армения, генерал-майора Армена Абазяна и Начальника Службы государственной охраны при Службе национальной безопасности Республики Армения, генерал-майора Саркиса Ованнисяна.
Поздравив с недавним получением высоких званий и пожелав дальнейших успехов в ответственной деятельности, президент Саркисян поинтересовался у руководителей Полиции и Службы национальной безопасности ходом работы и проблемами их сфер. Речь шла о вопросах, касающихся соблюдения общественного и правового порядка в Республике и сферы национальной безопасности.
Президент Саркисян сказал, что состоявшиеся 20 июня внеочередные парламентские выборы были важным этапом в жизни нашей страны. В то же время, отметив, что еще существуют многочисленные проблемы, президент особо подчеркнул, что важно, чтобы правоохранные органы действовали с максимальной ответственностью и профессионализмом – исключительно в рамках своих полномочий. Президент Республики подчеркнул также важность правомерного применения закона, соблюдения приоритета законности и права в стране.