Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահի հետ
Զրուցակիցները քննարկել են իրավիճակը տարածաշրջանում և այնտեղ տեղի ունեցող վերջին զարգացումները: Նրանք շեշտել են Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո խաղաղ գործընթացի վերսկսման կարևորությունը՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության քաղաքական կարգավորման համար:
Վարչապետ Փաշինյանը բարձր է գնահատել տարածաշրջանում տևական խաղաղության և կայունության հաստատման ուղղությամբ նախագահ Մակրոնի գործադրած ջանքերը:
Կողմերն անդրադարձել են նաև Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև երկկողմ հարաբերություններին և մի շարք ոլորտներում համագործակցության խորացման հեռանկարներին:

Prime Minister Pashinyan Holds Phone Talk with President of France
The interlocutors discussed the situation and the recent developments in the region. The leaders of the two countries emphasized the importance of the resumption of the peace process under the auspices of the Minsk Group co-chairmanship aimed at a comprehensive political settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.
Prime Minister Pashinyan highly appreciated the efforts made by President Macron towards establishing lasting peace and stability in the region.
The parties also touched upon dynamics of the bilateral relations between the two countries and the prospects for deepening cooperation in a wide range of areas.