Թրամփը շփոթել է սեպտեմբերի 11-ի ահաբեկչության անունը
ԱՄՆ  նախընտրական քարոզարշավի Հանարապետական կուսակցության թեկնածու Դոնալդ Թրամփը Նյու Յորքի Բաֆալո քաղաքում ունեցած ելույթի ժամանակ պատահաբար շփոթել է սեպտեմբերի 11-ի ահաբեկչության անունը (Ամերիկայում այն ընդունված է անվանել «nine-eleven»): Այս մասին հաղորդում է BBC-ն:
«Nine-eleven»-ի փոխարեն հնչեցնելով ԱՄՆ-ում հայտնի խանութների ցանցի (7-Eleven) անունը` Թրամփը նշել է. «Ես եղել եմ այնտեղ՝ 7-eleven-ում, տեսել եմ մեր ոստիկանության և հրշեջների գործողությունները Առևտրի համաշխարհային կենտրոնի շենքի մոտ ահաբեկչությունից անմիջապես հետո, տեսա ամենաքաջ մարդկանց, որոնց երբևէ տեսել էի: Դա հենց այն է, ինչը գնահատում է Նյու Յորքը»:
Նշենք, որ Նյու Յորքը հանդիսանում է Թրամփի հայրենի քաղաքը: Այնտեղ հանրապետականների փրայմերիզում նրա հաղթանակը գնահատվում է շատ բարձր:

Трамп назвал теракт 11 сентября именем известной сети магазинов
Фаворит в гонке за номинацию на пост президента США от республиканской партии Дональд Трамп, произнося речь в городе Баффало штата Нью-Йорк, случайно назвал теракт 11 сентября 2001 [в америке его принято называть "nine-eleven"] именем известной сети магазинов 7-Eleven, передает BBC.
"Я был там, в 7-eleven, и видел нашу полицию и пожарных в действии у здания Всемирного торгового центра сразу после того, как оно упало, и я увидел величайших людей, самых смелых людей, которых когда-либо видел в своей жизни. Это относится и к строителям [разбиравшим], и ко всем, кто там был. Это и есть то, что ценит Нью-Йорк", - сказал Трамп.
Нью-Йорк - родной город Дональда Трампа. Его шансы победить на праймериз республиканцев оцениваются очень высоко.